Techninės charakteristikos

Fasadinės plytelės  – rankų darbo, sendintos išvaizdos, nepadengtas glazūra gaminys, naudojamas fasadų apdailai, sienų restauracijai, įvarių dekoratyvių elementų kūrimui ir pan. Plyteles galima klijuoti ant tinkamai paruošto tvirto pagrindo. Jų klijavimas nesudėtingas, tik reikia laikytis keleto pagrindinių taisyklių:
1. Klijuojant plyteles,  jos ir klijuojamas paviršius negali būti šlapi, nes tai pablogins sukibimą. Plytelių klijavimui paruoštas paviršius turi būti lygus, kietas ir sausas. Prieš klijavimą paviršių rekomenduojama nugruntuoti.
2. Fasadinių plytelių nerekomenduojama  klijuoti,  jei aplinkos oro temperatūra yra žemesnė nei     +5°C  ir kai lyja. Fasadinių plytelių klijavimui reikia naudoti tam tikslui tinkančius, kokybiškus elastinius klijus. Labai svarbu, kad tarp pagrindo ir plytelės neliktų tuštumų – tai neleidžia kauptis drėgmei ir prailgina fasado tarnavimo laiką. Tą pasiekti galima tepant klijus ir ant plytelės, ir ant pagrindo. Nereikėtų tepti didelių plotų iš karto,  jei klijai greitai stingsta. Laiką galima sužinoti perskaičius klijų instrukciją. Nutepkite jais tokį plotą, kad spėtumėte užklijuoti plyteles, klijams galutinai nesustingus.
3. Prieš klijuodami fasadines plyteles, išsidėliokite klijuojamo ploto fragmentą ant horizontalaus paviršiaus (žemės, grindų). Maišykite plyteles iš skirtingų pakuočių, nes jos - rankų darbo ir gali turėti skirtingą atspalvį ar margumą. Sukurkite norimą raštą ir tik po to pradėkite klijuoti ant norimo paviršiaus.
4. Fasadinės plytelės pradedamos klijuoti nuo apačios,  jei naudojami kampiniai elementai,
galima pradėti nuo jų. Jei reikia fasadines plyteles perpjauti, naudokite kampinį šlifuoklį su
spec. disku.
5. Plytelės klijuojamos su tarpais (siūlėmis). Dažniausiai naudojamas tarpų plotis yra nuo 8 iki
15 mm (gamintojas rekomenduoja 12-14 mm). Siūlės yra ne vien dekoratyvi detalė, jos būtinos,
norint išvengti deformacijų dėl temperatūros svyravimų. Nuo saulės įkaitusi medžiaga plečiasi, elastingi klijai leis jai minimaliai judėti. Jei plytelė remtųsi į plytelę,  jai kiltų rizika atšokti ar suskilti. Siūlės negali būti mažesnės nei 8 mm, nes bus neįmanoma jų užpildyti spec. mūro mišiniu
(užfuguoti).
6. Suklijavus plyteles, siūlės glaistomos specialiu glaistu, kuris turi pasižymėti elestingumu,
geru sukibimu su plytelių kraštais, mažu drėgmės įgeriamumu. Fasadinės plytelės  yra sendintos išvaizdos,  nepadengtos glazūra plytelės. Šių plytelių negalima glaistyti per visą plotą įprastiniu būdu, o glaistu atsargiai užpildomi tik plytelių tarpai, stengiantis neištepti pačių plytelių. Tarpai mentelės ir rieviklio pagalba užpildomi mišiniu. Jei plytelė išsitepa,  ją nedelsiant reikia nušluostyti.
7. Išklijuotą plotą reikia saugoti nuo kritulių (lietaus, sniego) iki pilno klijų ir siūlių glaisto išdžiūvimo, kad jie nenutekėtų per plytelių paviršių.
Kai kada, dėl džiūvimo metu cemente vykstančių natūralių procesų, fasadinių plytelių paviršiuje gali išsiskirti balti druskos kristalėliai, kurie neturi įtakos plytelių kokybei. Jie nuvalomi sausu šepečiu ar drėgna šluoste.
8. Fasadinės plytelės  turi būti sandėliuojamos sausoje vietoje, apsaugotoje nuo kritulių (lietaus, sniego). Grąžinimui priimama nesugadinta produkcija tvarkingose pakuotėse.

Plytelių priežiūros instrukciją parsisiųsti čia

test

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą